Aj naši predškoláci sa už tešili z prvých teplých jarných dní. Privítali jar sadením, počítaním a triedením kvetiniek a veselo si pritom zaspievali prvú jarnú pieseň.
Vítame jar
- 3
Jarné kvety...1. trieda
Lienky a ich týždeň s knihou
Naše zmysly
- 6
Katechéza s o. diakonom
Zimná olympiáda....4. trieda
- 2
Krížová cesta ...4. trieda
- 1
Kniha môj kamarát....týždeň v 4. triede
- 4
Ako prežívame marec mesiac knihy v triede najmenších detí
K téme "Kríž je znakom spásy" aktivity najmenších škôlkárov
Správa o výsledkoch a podmienkach výchovno-vzdelávacej činnosti Cirkevnej materskej školy blahoslaveného biskupa Vasiľa Hopku, Michalovce za školský rok 2020/2021
I. ZÁKLADNÉ INFORMÁCIE
1. Základné identifikačné údaje o škole:
Názov školy: Cirkevná materská škola blahoslaveného biskupa Vasiľa Hopku
Adresa školy: Ul. J. Švermu 4, 071 01 Michalovce
Telefónny kontakt: 056/628 34 38 0907/244 585
Internetová a elektronická adresa školy:
cirkevnaskola@gmail.com www.bambulkovo.edupage.org
Údaje o zriaďovateľovi: Gréckokatolícka eparchia Košice, Dominikánske nám. 2/A,
043 43 Košice
2. Vedúci zamestnanci školy:
Riaditeľka MŠ: Mgr. Katarína Čintalová
Poverená zastupovaním, zástupca zamestnancov Bc. Andrea Kopková
Vedúca ŠJ Martina Petríková
3. Rada školy a poradné orgány
Rada školy pri Cirkevnej materskej škole blahoslaveného biskupa Vasiľa Hopku bola ustanovená v zmysle § 24 zákona č. 596/2003 Z. z. o štátnej správe v školstve a školskej samospráve a o zmene a doplnení niektorých zákonov v znení neskorších dňa: 1.9.2016 na funkčné obdobie 4 roky.
Členovia rady školy: Ing. Zuzana Kolibašová, predseda, za rodičov
Mgr. Eva Hrušovská, za pedagogickch zamestnancov
Ľubica Nemjová, za pedagogických zamestnancov
Vladimír Haburčák, za rodičov
Danka Sevková, za nepedagogických zamestnanecov
PaedDr. ThLic. Peter Orenič, za zriaďovateľa,
riaditeľ eparchiálneho školského úradu
ThLic. František Puci, za zriaďovateľa, protopresbyter
Stručná informácia o činnosti rady školy za školský rok 2020/2021
Počet zasadnutí rady školy. Z dôvodu nepriaznivej epidemiologickej situácie a vysokej chorobnosti sa stretnutia RŠ neuskutočnili. Boli doplnení noví členovia RŠ zo strany rodičov tajným hlasovaním. Rodičia mali možnosť krúžkovaním si vybrať zo 6 kandidátov. Zvolení boli p. Peter Šamudovský a potvrdený za rodičov p. Vladimír Haburčák.
Poradné orgány školy:
Poslaním poradných orgánov v MŠ bolo podieľať sa spolu na koncepčnom vedení a riadení materskej školy pri plnení vytýčených cieľov a úloh.
a) Pedagogická rada
Pedagogická rada sa zišla 3 krát. Na poradách v 1. polroku šk. roka 2020/2021 sa pokračovalo podľa ročného plánu školy, kde sa riešili aktuálne pedagogické a organizačné problémy. Okrem stretnutia pedagogickej rady sa konali pravidelne operatívne porady a formačné stretnutia s duchovným správcom školy.
b) MZ
V čase pandémie COVID-19 boli p. učiteľkám elektronicky odoslané podklady k štúdiu a dištančne zadaná úloha, čo potvrdili následne podpisom. Ostatné úlohy boli komunikované aj priebežne na operatívnych poradách a zasadnutiach pedagogickej rady.
4. Údaje o počte detí v materskej škole
Celkový počet tried 4
Celkový počet detí 94
Počet predškolákov 19
Počet detí v HN 1
5. Údaje o počte zamestnancov
Kvalifikačný predpoklad spĺňajú: Pedagogickí zamestnanci 9
Asistenti 2 /MPC NP POP II, ÚPSVaR MI/
Vedúca ŠJ 1, spĺňa
Zamestnanci ŠJ 2, spĺňajú
Upratovačka, školník 3, spĺňajú
6. Údaje o ďalšom vzdelávaní pedagogických zamestnancov školy
Adaptačné vzdelávanie 1
Aktualizačné vzdelávanie 8
Plán profesijného rozvoja 1
Interaktívna tabuľa a softvér Activinspire 23.3.2021
Inovačné vzdelávanie 0
Špecializačné vzdelávanie 0
Funkčné vzdelávanie 0
Kvalifikačné vzdelávanie 1
Školenie – seminár 1
7. Údaje o aktivitách organizovaných MŠ
- Deň materských škôl
- nacvičovanie programu pre starých rodičov v jednotlivých triedach v mesiaci október s natáčaním a umiestnením na webovom sídle MŠ,
- Mikuláš v MŠ, vianočné tvorivé dielne, zdobenie perníkov,
- vianočné besiedky v triedach s natáčaním záznamov a ich umiestnením na webovom sídle MŠ,
- fotenie detí, karneval v MŠ,
- spolupráca so SCŠPP Pavlovce nad Uhom – logopedické precvičovanie,
- výučba anglického jazyka, vystúpenie sokoliarov, rozlúčka s predškolákmi, posvätenie školských tašiek
8. Údaje o projektoch
- MŠ sa v mesiaci december 2019 zapojila do projektu Renovabis, v ktorom bola úspešná a bola odsúhlasená suma 6 885,- eur. Tieto finančné prostriedky boli využité na zakúpenie interaktívnych tabúľ v počte 2 kusy, 2 počítače, 2 tlačiarne, detský nábytok, licencie k interaktívnym a didaktickým hrám.
9. Údaje o výsledkoch inšpekčnej činnosti vykonanej Štátnou školskou inšpekciou
- ŠŠI bola vykonaná v roku 2017. V školskom roku 2020/2021 nebola vykonaná žiadna tematická inšpekcia ŠŠI.
10. Údaje o priestorových a materiálnych podmienkach školy
Materiálno – technické podmienky školy
MŠ sa nachádza v dvojpodlažnej, typizovanej budove po čiastočnej rekonštrukcii priestorov. Technické a materiálne vybavenie sme sa snažili zlepšovať a inovovať podľa finančných možností školy. Priestorové usporiadanie, funkčné členenie zariadenia a vybavenie zodpovedá veku, zdravotnej spôsobilosti, telesným rozmerom a psychosomatickému vývoju detí. Hrové a pracovné kútiky v triede boli zakomponované účelovo a slúžili na spontánne hry detí a uskutočňovanie vzdelávacích aktivít rôzneho charakteru a zamerania.
V čase letných mesiac bola realizovaná rekonštrukcia fasády hlavnej budovy prednej a bočnej steny. Súčasne bola vymenená elektroinštalácia a urobená predpríprava kamerového systému.
Kaplnka – modlitebňa blahoslaveného biskupa Vasiľova Hopku, ktorá bola posvätená 28. 08.2020 preosvieteným biskupom vladykom Milanom Chauturom, CSSR a využívala sa individuálne zamestnancami školy ale aj deťmi počas VVP, či počas formačných stretnutí.
Súčasťou materskej školy je aj školský dvor, ktorý je priestranný a vybavený príslušným zariadením pre deti predškolského veku. Kríky a trávnatý porast je pravidelne kosený, na stromoch je vykonávaný pravidelný orez. V jarných mesiacoch bol okolo oplotenia vysadený živý plot, ktorý by mal vytvoriť zelené oplotenie.
11. Vyhodnotenie koncepčného zámeru rozvoja školy
Systémová oblasť
Neoddeliteľnou súčasťou života MŠ je rodina, s ktorou intenzívne spolupracujeme. Veľké množstvo detí pochádza z rodín neúplných, čo sa odráža v ich emočnej deprivácii. Atmosféra v spoločnosti stanovuje na piedestál finančné zabezpečenie, prestíž, vlastné záujmy, postavenie nad hodnoty ako je rodina, výchova, vzťahy, úcta.... Preto veľkú pozornosť venujeme rodine, z ktorej k nám deti prichádzajú. Každoročne sa stretávame s deťmi, u ktorých sa prejavujú poruchy správania či rôzne druhy a stupne postihnutia. Keďže pochádzajú z rôzneho socio-kultúrneho prostredia, našim cieľom je prijať ich, zohľadniť individuálne potreby, ich predispozície a podľa toho plánovať a realizovať výchovno-vzdelávací proces.
Základnou črtou našej práce je realizácia výchovy v kresťanskom duchu a tvorivej atmosfére. Vytváranie pozitívnej klímy nielen medzi deťmi navzájom, ale aj medzi deťmi a dospelými, učiteľmi a rodičmi. Za týmto účelom sa organizovali spoločné brigády, tvorivé dielne, kultúrne vystúpenia, výlety s rodičmi a deťmi, individuálne stretnutia podľa potrieb a záujmu.
Obsahové zameranie
Obsah je určený školským vzdelávacím programom, ktorého základ tvorí štátny vzdelávací program. Kladieme dôraz na zážitkové učenie, nakoľko je škola umiestnená v podnetnom prostredí – mestského typu. Ako formu využívame exkurzie, návštevy, výlety.
Konkrétne ciele sú rozpracované aj v Ročnom pláne školy, ktorý sa každoročne tvorí, mení a dopĺňa o nové aktivity. Jednotlivými aktivitami sú poverené učiteľky podľa výberu a záujmu, sú zodpovedné za ich plnenie a kvalitu realizácie. Nakoľko máme školský dvor s bohatou trávnatou plochou a stromovou zeleňou, vo veľkej miere využívame toto prostredie na úzke prepojenie s prírodou.
Pri plánovaní a plnení výchovno-vzdelávacích cieľov zohľadňujeme proporčnú vyváženosť vzdelávacích oblastí s prihliadnutím na základné fyziologické potreby detí a individuálne dispozície.
Hodnotenie výchovno-vzdelávacieho procesu
Jazyk a komunikácia
-detská reč je vo vývoji celé predškolské obdobie
-deti poväčšine knihy prezerajú, živo diskutujú a učia sa s nimi zaobchádzať
-mladšie deti sa radi rozprávajú, ale nedarí sa im počúvať iných, sú nedočkavé a vstupujú do reči nielen rovesníkom, ale aj dospelým
-staršie deti už vedia viesť dialóg, ovládajú základné pravidlá – aktívne počúvanie prejavovali primeranými neverbálnymi prejavmi ale aj verbálne (odpovede na otázky, kladenie otázok).
Na podporu slovnej zásoby sa využívali hry s maňuškami, námetové hry, dramatizovanie príbehov, reprodukcia prečítaného textu. Súčasťou rozhovorov boli aj skúsenosti s čítaním v rodine, ktoré veľmi absentuje.
Hovorená reč – rozvíjali sa komunikačné kompetencie vo všetkých jazykových rovinách. Prevládala spontánna komunikácia, zvýšenú pozornosť venujeme správnej artikulácii, výslovnosti, gramatickej správnosti reči a tempu reči.
Písaná reč
Na písanú reč sa deti pripravovali prostredníctvom grafomotorických cvičení, rozvíjala sa vizuo-motorika, cvičil sa pohyb ruky k cielenému kresleniu prvkov, ktoré deti precvičovali v rozmanitých pracovných listoch.
Hravá angličtina
Cieľom bolo viesť výchovno-vzdelávací proces s implementáciou cudzieho jazyka, kreatívne, hravo a profesionálne.
Deti majú na elementárnej úrovni rozvinuté poznatky o cudzom jazyku, tým dostali základ pre ďalšie pokračovanie.
Matematika a práca s informáciami
-vedia určiť v skupinkách kde je viac alebo menej, vymenovať číselný rad od 1-10, určujú kto je prvý....
-riadenou a spontánnou činnosťou deti rozvíjali kreatívne myslenie, jednoduché operácie s číslami, poznávali význam symbolov, skladali obrázky podľa predlohy, opísali pravidlo postupnosti
-hrali spoločenské hry, riešili matematické úlohy
-zvládali základné pojmy geometrie, orientovanie sa na štvorcovej sieti, s digitálnou hračkou „Bee-Boot“, prácu s interaktívnou tabuľou.
-osvojovali si orientáciu vpravo, vľavo, hore, dole, vzadu, vpredu, medzi. Určovali predmety hmatom, usporadúvali ich podľa rôznych kritérií.
Človek a príroda
- využívali rôzne pokusy, topenie, var – prítomnosť vody v prírode – dážď, para, ľad
-prejavovali spontánny záujem o prírodu, zmeny počasia, ktoré denne zaznamenávali v kalendári počasia
-diskutovali o hygiene, zdravej strave, ľudskom tele,
-pozorovali klíčenie a rast semien, vyrábali búdky pre vtáčiky a následne počas celého zimného obdobia vtáčiky kŕmili
-pozorovali fázy vývoja motýľa od húsenice cez zakuklenie až po jeho vypustenie na slobodu ako krásneho farebného motýľa
-pozorovali smer a pohyb vzduchu (fúkanie slamkou do vody, maľovanie slamkou).
Človek a spoločnosť
-vymenovali členov svojich rodín, staršie deti sa vedeli orientovať v časových vzťahoch mesiaca, roka, vedeli povedať mesiac svojho narodenia, koľko majú rokov, opísať režim dňa, presnú adresu bydliska
-na vychádzke spoznávali blízke i širšie okolie, orientovali sa v časových vzťahoch
-poznávali základné pravidlá v doprave, pre chodcov, cyklistov. (Vzhľadom k prerušeniu prevádzky v čase COVID-19 sa tohto roku deti nezúčastnili praktickej dopravnej výchovy, ktorá sa každoročne realizuje v Sobranciach na dopravnom ihrisku.)
-venovali sa tradičným remeslám, ľudovému spevu, tradíciám a zvykom.
Človek a svet práce
- priamou manipuláciou sa zoznámili s rôznymi materiálmi a ich vlastnosťami, od papiera, plastelíny, piesku, hliny, plastu a iných. Rôzne povolania, či remeslá, skúšali v námetových hrách – na lekára, kuchára, policajta, hasiča....
- oboznamovali sa s predmetmi dennej potreby – nožnice, lepidlo, hrable, lopta. jednoducho opíšu postup, podľa návrhu zhotovia danú vec, pomenujú suroviny
-dievčatá navliekali korálky, prevliekali šnúrky, pracovali s drobným materiálom
-chlapci využívali skladačky plastové, drevené, kovové, radi konštruovali.
Umenie a kultúra
Hudobná výchova
-obľúbené aktivity – tanec, hudba, rytmika, spev. Naučili sa piesne rôzneho žánru za doprovodu klavíra a gitary. Používali hudobné nástroje Orffovho inštrumentára na vyjadrenie charakteru, nálady piesne. Počúvali spev učiteliek, hudobné skladby a rôzne piesne. Prezentovali sa na vystúpení pre starých rodičov a na vianočnom vystúpení, ktoré natočili a následne uložili na webovom sídle školy, kde si to mohli rodičia pozrieť. Predškoláci vystúpili s programom na rozlúčkovej slávnosti, ktorá sa konala mimo materskej školy.
Výtvarná výchova
-získali základné zručnosti s výtvarným materiálom a rôznymi pomôckami, rozvíjali vlastné schopnosti, vyjadrovali emócie a tvorili rôzne plošné i priestorové útvary. Skladali z papiera rôzne tvary, kreslili, strihali, lepili a kombinovali viacero techník.
Zdravie a pohyb
-dokázali uviesť príklady zdravej a nezdravej výživy
- učili sa správnej technike chôdze, behu, skoku, lezenia, hádzania lopty, chytania, podávania. -školskom roku 2020/21 sme sa zapojili do projektu Dorotka nám ochorela v spolupráci so Strednou zdravotníckou školou v Michalovciach, ale nebol realizovaný z dôvodu zlej pandemickej situácie
-cvičili obohatené rôznym náčiním, jednoduchými akrobatickými cvičeniami. Dodržiavali pravidlá pohybových hier, prekonávali prekážky a vlastné vyjadrovali predstavy pohybovo – tanečnými improvizáciami
Nedostatky:
- Nerešpektovanie pravidiel, nedostatok trpezlivosti na dokončenie práce, neschopnosť počúvať s porozumením, problémy orientácie vpravo/vľavo, správne pomenovanie geometrických tvarov, zlá výslovnosť, nevedia reprodukovať obsah počutého textu, krátkodobá pozornosť, nevedia strihať, správne pomenovať veci.
II. ĎALŠIE INFORMÁCIE O ŠKOLE
a) Psychogienické podmienky výchovy a vzdelávania
Rozvrhnutie režimu dňa je v súlade s psycho-hygienickými požiadavkami. Pobyt vonku je realizovaný podľa poveternostných podmienok – denne. Na základe pokynov zo strany školskej jedálne bol realizovaný pitný režim, zabezpečovaný podávaním dostatočného množstva čistej vody, prípadne ovocných čajov a štiav.
b) Spolupráca školy s rodičmi, o poskytovaní služieb deťom a rodičom
Rodičia sú zapojení do výchovno-vzdelávacieho procesu prostredníctvom rôznych foriem: spoločné i individuálne stretnutia, písomné oznámenia na nástenke o aktuálnej vzdelávacej téme týždňa. Prehľad o všetkých aktivitách triedy môžu získať aj na webovom sídle školy. Majú možnosť nahliadnuť a oboznámiť sa s dokumentáciou školy. Rodičia využívali aj možnosť individuálnych rozhovor, konzultácii.
Rodičovská rada má funkciu sprostredkovateľa medzi ostatným rodičmi školy, cez jednotlivých dôverníkov triedy.
c) Vzájomné vzťahy medzi školou a deťmi, rodičmi a ďalšími fyzickými osobami a právnickými osobami, ktoré sa na výchove a vzdelávaní v škole podieľajú
Materská škola spolupracuje s inštitúciami:
- občianske združenie pri MŠ „Hopkáčik“,
- Súkromné centrum pedagogickopsychologického poradenstva a prevencie, Pavlovce nad Uhom – logopéd, depistážne vstupné vyšetrenia školskej zrelosti
- Súkromná jazyková škola „Centrum jazykov“ PhDr. Marcel Želinský,
- Redemptoristi kongregácie Najsvätejšieho Vykupiteľa Michalovskej viceprovincie z Baziliky minor,
- Centrum špeciálnopedagogického poradenstva Michalovce,
- Mestská knižnica Gorazda Zvonického,
- Cirkevná materská škola sv. Terezky, Stredná zdravotnícka škola, Súkromné centrum Educa Michalovce
- základné školy v meste Michalovce, materské školy pôsobiace v meste Michalovce,
- súkromné centrá, mesto Michalovce
V Michalovciach 30.09.2021 Mgr. Katarína Čintalová, riaditeľka
Kríž je znakom spásy...
Aktivity v pôstnom období v našej triede predškolákov
2
Podporte nás...2%
Požehnaný deň prajeme,
ako každý rok aj teraz Vás chceme milí naši rodičia hoci trošku v zložitej ekonomickej situácii poprosiť o pomoc našej škôlke prostredníctvom poukázania podielu zaplatenej dane z príjmov fyzickej osoby podľa Zákona č. 595/2003 Z.z. 2%. Tieto prostriedky nám pomôžu pri zveľaďovaní výchovno-vzdelávacieho procesu a spríjemnenia prostredia CMŠ.
Termíny:
1. Do 15. februára 2022 požiadať zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania .
2. Daňovník, ktorému zamestnávateľ vykonáva ročné zúčtovanie preddavkov na daň z príjmov zo závislej činnosti, predkladá vyhlásenie o poukázaní zaplatenej dane do 30. apríla 2022.
Prílohou tohto vyhlásenia je potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti, vystavenej zamestnávateľom.
Obe tlačivá je potrebné buď osobne doručiť do materskej školy do 15.04.2021 alebo do 30.apríla 2022 doručiť na daňový úrad podľa vášho bydliska. Tlačivo nájdete v priečinku 2% z dane.
Záleží nám na kvalite vzdelávania Vašich detí, preto veríme, že nám pomôžete.
ĎAKUJEME!
Miesime, vaľkáme a vykrajujeme "vianočné medovníčky". Trieda č.1 "Lienky"
- 4
Projekt Renovabis....Ďakujeme
Cirkevná materská škola blahoslaveného biskupa Vasiľa Hopku v Michalovciach bola zriadená v roku 2004 ako odpoveď na túžbu rodičov vytvoriť pre deti miesto, kde sa kresťanské hodnoty spájajú s výchovou a vzdelávaním. Materská škola túži napĺňať tieto potreby detí a rodiny, a ponúka komplexný rozvoj osobnosti každého dieťaťa po všetkých jeho stránkach.
Výchova a vzdelávanie detí prebieha v 4 triedach, podľa uceleného formačného programu „Hopkáči na ceste za dobrodružstvom“. Priestory materskej školy prechádzajú postupnou rekonštrukciou a obnovou, aby boli podnetným a bezpečným prostredím, preto sa zapájame do rôznych výziev a projektov. Vďaka podpore nemeckej katolíckej nadácii Renovabis v spolupráci s Konferenciou biskupov Slovenska grantovému programu podpory rozvoja rodinnej pastorácie v cirkevných materských školách na Slovensku bol našej materskej škole schválený projekt s názvom „Rastieme s Bohom“. Tento projekt je určený pre deti našej materskej školy, pre rodičov a zamestnancov školy. Materská škola sa stane miestom budovania nových vzťahov medzi rodinami organizovaním spoločných formačných stretnutí, miestom šírenia kresťanskej rodinnej pastorácie v materskej škole. Jedným z cieľov projektu bolo podporiť materskú školu zabezpečením nového nábytku, kúpou interaktívnych tabúľ, didaktických hier, ale hlavne rozvíjať a formovať vzťahy medzi cieľovými skupinami.
Hoci pandemická situácia nám v súčasnej dobe nedovoľuje realizovať rôzne spoločenské, rodinné, či duchovné aktivity, i naďalej máme túžbu byť blízko vo formovaní kresťanských hodnôt našich detí v spolupráci s rodinami. Preto aj vďaka spomínanému projektu a vybaveniu tried digitálnymi informačno-komunikačnými technológiami sme spätý s rodinami a to formou prezentácie kultúrnych programov i rôznych duchovných aktivít, ktoré v našej materskej škole zažívame.
Nech Pán žehná všetky dobré úmysly, všetkých dobrodincov, ktorý nám na tejto ceste pomáhajú na mnohaja i blahaja lita.
Mgr. Katarína Čintalová,
riaditeľka MŠ
Národný projekt „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II“ (NP POP II)
Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky ako sprostredkovateľský orgán operačného programu Ľudské zdroje pre prioritnú os Vzdelávanie schválilo národný projekt „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II“.
Realizátorom národného projektu je Metodicko-pedagogické centrum.
Cieľom národného projektu je implementácia princípov inkluzívneho vzdelávania v rámci regionálneho školstva. Rezort školstva tak pokračuje v podpore pedagogických asistentov/asistentov učiteľa a inkluzívnych tímov v školách.
Vďaka tomuto projektu môžu nastúpiť po prvý krát do cirkevných materských škôl pedagogickí asistenti, školskí špeciálni pedagógovia, školskí psychológovia a sociálni pedagógovia už od začiatku nového školského roka 2020/2021.
Metodicko-pedagogické centrum vyhlásilo Výzvu na zapojenie sa do národného projektu „Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II“ (PoP II.).
Naša CMŠ blahoslaveného biskupa Vasiľa Hopku sa tiež zapojila do tejto výzvy. MPC našu výzvu schválilo a už od šk. roku 2020/2021 nastúpila do našej CMŠ na pracovnú pozíciu PA (pedagogický asistent). Tento projekt trvá do 31.08.2022.
Zbieram baterky - Projekt recyklácie prenosných batérií a akumulátorov
Environmentálny projekt, do ktorého sa zapojila naša materská škola zastrešuje spoločnosť INSA s.r.o., ktorá sa zaoberá zberom, spracovaním a recykláciou malých prenosných batérií a akumulátorov. Projekt nesie názov „ZbieramBaterky“ a je podporený Ministerstvom životného prostredia. Cieľom projektu je organizovanie súťaže v zbere malých prenosných batérií pre školy a podporenie výchovy a súťaživosti mládeže. Najlepšie školy, triedy a zberači budú odmenení hodnotnými cenami. Do projektu je zapojených viac ako 1200 škôl.
Aké batérie možno odovzdať:
- batérie bežne používané v domácnosti a pôvodom z domácnosti,
- batérie z elektronáradia a mobilných telefónov a to v množstve, ktoré evidentne zodpovedá bežnej spotrebe v domácnosti.
Aké batérie nemožno odovzdať:
- neobvykle veľké množstvo batérií rovnakého typu, ktoré evidentne nepochádzajú z domácnosti,
- batérie neštandartných rozmerov,
- batérie v šulcoch,
- batérie z elektronáradia.
Bližšie informácie vám poskytnú p. učiteľky v jednotlivývh triedach.
Ponožkový október 2021 – zbierka
V mesiaci október sme sa prihlásili do spoločnej zbierky nových PONOŽIEK pre ľudí bez domova, ktorých čaká ťažké obdobie zimy. My sa môžeme postarať aspoň o to, aby boli ich nôžky v teple. Nové ponožky, ktoré chcete venovať zbierame v jednotlivých triedach. Dúfame, že tohto roku vyzberáme koooooopec ponožiek. :-).
Kampaň z dielne OZ Podaj ďalej s názvom : PODAJ ĎALEJ PONOŽKY !!
Na Slovensku žije približne 20000 ľudí bez domova. Ľudí, ktorí stratili strechu nad hlavou, niekedy aj nie vlastnou vinou:( Nemáme právo súdiť, ale chceme pomôcť. Pre týchto ľudí prichádza najhoršie obdobie roka - ZIMA.. Najdôležitejším kusom oblečenia sú v zime práve PONOŽKY !!! Bez nich sa naozaj človek nezaobíde a niekedy doslova môžu zachrániť od omrzlín a podchladenia. Týmto Vás vyzývame POMOŽTE nám spoločne zbierať NOVÉ PONOŽKY..!!!!
PODMIENKY ZBIERKY !!
1. Prineste do MŠ nové ponožky do konca mesiaca október: akejkoľvek veľkosti, farby a štýlu!
2. Zdieľajte Vaše fotografie s priateľmi rodinou a nabádajte ich k pomoci.
3. Ponožky budú odovzdané kontaktnej osobe OZ.
4. Pomôžme ľuďom v núdzi, nájdime v sebe kus tepla, dobra. ĎAKUJEME
....jesenné aktivity v triede predškolákov....
- 2
Hopkáči, poďme sa spolu hrať....
- 9